Wednesday, August 21, 2019, 18:02 | No Comments »


Wednesday, August 21, 2019, 17:46 | No Comments »

W terminie czyli do końca czerwca 2019r. pełen zakres prac został wykonany. Pozostają drobne poprawki, które powinny zakończyć się do końca lipca. Pozostanie więc czekać, aż zazielenią się wysiane  trawy i łąki kwietne. W ramach projektu posadzonych zostało około 12 tysięcy cebul, bylin, pnączy, krzewów i drzew. Wzbogaciły one obszary runa leśnego i parkowego oraz wyznaczyły nowe obszary w parku.  


Sunday, April 28, 2019, 21:25 | No Comments »

Wiosna jest tak łaskawa w tym roku, że prace trwają bez dłuższych przerw. Teren został oczyszczony, drzewa poddane pielęgnacji, ścieżki wykonane a nasadzenia niemal skończone. Do wykonania pozostaje jeszcze kilka elementów infrastruktury jak urządzenie placu zabaw, budowa ogrodzenia. Termin zakończenia przewidziany na koniec czerwca tego roku wydaje się nie być zagrożonym. 


Saturday, November 3, 2018, 13:05 | No Comments »

2 listopada 2018r ruszyły pierwsze prace porządkowe w Parku. O ile pogoda pozwoli można się spodziewać znacznych postępów w kolejnych dniach. A jest co robić w pierwszym etapie. Ilość samosiewów do usunięcia jest niezliczona. Zaniedbane stare drzewa nie leczone od dziesięcioleci czekają specjalistyczne zabiegi pielęgnacyjne i cięcia korekcyjne. Drzewa stanowiące zagrożenie muszą zostać usunięte. Część wiatrołomów pozostanie w parku by wzbogacać zarówno runo i życie biologiczne.    


Monday, October 8, 2018, 17:18 | No Comments »

W sierpniu podpisana i zrealizowana została pierwsza umowa. Projekt rusza skromnie - od zamówienia tablicy informacyjnej.

Zasadnicze prace muszą jednak poczekać na sezon jesienno-zimowy. Wynika to z wytycznych wydanych przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. 


Copyright ©2017 Fundacja Park OdNowa, All Rights Reserved. 
KRS 0000668029

free website
built with
kopage